שיש למטבח – הלב האמיתי של הבית. בחירה נכונה של שיש למטבח משפיעה על הבית כולו

בואו נודה על האמת, ברוב הבתים, בלי הבדלי דת גזע ומין, המטבח הוא הלב האמיתי של הבית, מקום המפגש, החלל בו שוהים הכי הרבה וגם המקום בו ישנה ההתרחשות הכי מרגשת. ומה הלב של המטבח? משטחי השיש כמובן.

חלל המטבח הפך ללב של הבית המודרני, וזה ממש לא משנה מי מבני הבית עומד ומבשל בו. כדי לאפשר למטבח להיות המרכז של הבית גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פונקציונלית, אנחנו צריכים להתחיל בהתאמה נכונה של אחד האלמנטים החשובים במטבח – משטח השיש.

איך המטבח הפך ללב האמיתי של הבית?

בבתים המודרניים המטבח הופך כמעט תמיד ללב האמיתי של הבית. יש לכך מספר סיבות, נתחיל בזה שבניגוד לעיצוב שהיה נהוג לפני 40-50 שנה, תקופה בה המחשבה הייתה בעיקר פונקציונלית, מחשבה של להסתפק במועט ולעשות את המינימום הדרוש, ואז "החביאו" את המטבח בחדר קטן אליו היינו נכנסים רק אם צריך (ואם אמא / סבתא הייתה מרשה…), היום ברוב הבתים הוא חלל פתוח, הוא ממוקם פיזית במרכז הבית וכמעט בכל מעבר מחלק אחד לחלק אחר של הבית אנחנו עוברים דרך המטבח, הוא חשוף לכל אורח, בדרך כלל כבר כשהוא חוצה את מפתן הדלת, והוא חלל שאנחנו נמשכים לשבת בו בכל הזדמנות.
בנוסף, בגלל אורח החיים העמוס והלחוץ, ארוחות הפכו לזמן מפגש, ולכן אנחנו רוצים לדאוג שיהיו לנו את התנאים הנוחים למפגש הזה.
שינוי נוסף לשדרוג במעמד המטבח הוא תחביב הבישול ההולך ומתפשט. נשים וגברים, ילדים וילדות, בכל גיל ובכל אזור מתעניינים בבישול, רוצים להתנסות, להרגיש, להמציא, לשם כך, צריך מטבח שיכול להכיל את השיגעונות והרצונות של כולם.

כיצד בוחרים שיש למטבח? פונקציונליות

למרות החיבה העזה שלנו לעיצוב, לאסתטיקה וליופי, הדבר הראשון שיש להתחשב בו בבחירת שיש למטבח הוא הפונקציונליות.
שיש ככלל הוא חומר גלם מושלם לשימוש במטבח – הוא עמיד ברטיבות ולחות, לא רגיש לאור השמש, לא לטמפרטורות גבוהות, הוא אינו נשרט בקלות, קל לניקוי ולחיטוי, ניתן לקרצף אותו באגרסיביות והוא מספיק חזק כדי לשאת את משקלם של כל הסירים הגדולים שנוכל לחשוב עליהם, ואחרי כל זה להיראות נהדר גם אחרי שנים של שימוש.
לא המצאנו כלום כמובן, בכל האלמנטים האגרסיביים האלה משטח העבודה במטבח נדרש לעמוד ברמה יומיומית, ולכן, בהתאם לאופי השימוש שלכם במטבח כדאי לוודא שהשיש שאתם בוחרים באמת מסוגל למלא את כל הפונקציות האלה.
ישנם הבדלים בעמידות בין משטחי השיש השונים, חלקם עמידים יותר לחום, או לשריטות, חלקם קלים לניקוי מאחרים ויש כאלה ש"מחביאים" טוב יותר לכלוך.
מכיוון שמשטח השיש במטבח באמת הולך לשמש אתכם לעבודה, חשוב שהוא לא רק יהיה יפה ומעוצב, אלא קודם כל יוכל למלא את התפקיד שלשמו הוא יועד.

שלב שני – עיצוב

איך בוחרים את המראה הנכון של שיש למטבח? אפשר לדפדף שעות בקטלוג שיש למטבח או להסתכל בתמונות של שיש למטבח ולא להגיע למסקנות.
אז ראשית, אנחנו ממליצים בחום לשלב אנשי מקצוע, או אנשים עם "עין" טובה לדבר ולא להתמודד עם השאלה לבד. אם אתם כאלה – מעולה, אם לא, המומחים של פרביטל ישמחו לעזור לכם בבחירה.
מתחילים מהשאלות הגדולות.
ראשית, מהאופי הכללי של המטבח, האם אתם רוצים מטבח כפרי או מודרני? מחוספס או חלק ונקי?
שנית – גוון שולט, האם חשוב לכם שהמטבח יהיה כהה או בהיר? לשם כך כדאי למשל להתחשב בכמות התאורה הטבעית הנכנסת למטבח, בעיצוב של החללים הצמודים למטבח ובקו הכללי בבית.
אחר כך אפשר להתחיל לדבר על טקסטורות – האם יש לכם העדפות, או שהנושא פתוח? יש כאלה שיודעים מראש שהם מחפשים שיש חלק, ואחרים בדיוק ההיפך, מחפשים דוגמאות מסוימות. אם יש לכם הגדרה ראשונית, זה כמובן יעזור לכם בבחירת שיש למטבח.
אחר כך נכנסות העדפות אישיות כמו שיש דק או עבה, סוג הגימור, האם רוצים גם חיפוי שיש או שמדובר רק על משטחי עבודה לטבח, האם יש גם שיש לאי או רק צמוד קיר ועוד.
אחרי שתענו לעצמכם על כל השאלות האלה בנוגע לשיש במטבח, יהיה לכם הרבה יותר קל לגשת לקטלוג שיש למטבח ולקבל כיוון מדויק יותר.

בחירת שיש למטבח – מחיר

למרות שהיינו רוצים להתעלם, ברוב המקרים ישנה מסגרת תקציב מסוימת בה צריך לעמוד. שיש בכלל, וכך גם שיש למטבח, מגיע בצורות רבות, בסוגים שונים ובעיצובים שונים, ולכן גם ברמות מחיר מגוונות ושונות.
חשוב לבחור בשיש שמתאים לתקציב שלכם, ולשלב את התקציב כחלק מהפרמטרים לבחירה.
לשמחתנו הרבה, יש לנו בפרביטל אפשרויות המתאימות לכל רמת תקציב, ופתרונות המתאימים לכולם.

ניתן להשתמש בהדמיות

השיש למטבח הוא אלמנט גדול, מדובר על כמות לא מבוטלת של שטח בעל נוכחות גבוהה שיושב בלב הבית ולמעשה מכתיב את כל האוירה והעיצוב סביבו. לכן לאנשים קשה לפעמים להגיע להחלטה.
מה שיכול לעזור הוא הדמיית מחשב.
אצלנו בפרביטל אנחנו יכולים להראות לכם בדיוק איך ייראה השיש שבחרתם במטבח שלכם, בעזרת הדמיות מחשב מתקדמות. כך, אחרי שצמצמתם את האפשרויות למספר קטן, ואתם חושבים לעצמכם "אם רק יכולנו לראות איך זה נראה במציאות ולהשוות". אז בדיוק את זה – אפשר.

איפה קונים שיש למטבח

בעולם של אוטוסטרדת מידע בלתי פוסקת, ואפשרויות בחירה אינסופיות, קשה להחליט גם איפה לקנות את השיש.
אנחנו רוצים להמליץ לכם על כמה פרמטרים שיעזרו לכם להחליט ממי לקנות שיש למטבח (או לכל חלק אחר בבית):

מבחר ומגוון

יש אפשרויות כל כך מגוונות בשיש, שאם אתם מקבלים הצעות בודדות, אתם קרוב לוודאי מתפשרים על הבחירה שלכם.
קנו את השיש רק ממי שיודע להציע לכם מגון עשיר ורחב, בו תוכלו בוודאות למצוא בדיוק את מה שאתם מחפשים.

ייעוץ והכוונה

יש הרבה מה לדעת על שיש, על תכונות, על התפקוד, על המקור וההתנהגות. ייתכן והשיש שאתם רוצים לא מתאים למשטח עבה כמו שתכננתם, או שאופי השימוש שאתם מתכננים לא מתאים לשיש שמצא חן בעיניכם. קנו את השיש רק ממקום שיכול לספק לכם את ההכוונה המקצועית הדרושה.

שרשרת אספקה

יש מקומות המוכרים שיש אך אין להם כושר ייצור עצמי הם נסמכים על ספקים חיצוניים. במקרה הזה, לפעמים, גם אם יש את כל הרצון והכוונה, הם לא יוכלו לספק לכם את מה שביקשתם, פשוט כי זה לא תלוי בהם, עדיף לקנות את השיש ממי שיש לו מלאי מספיק, או אפילו טוב מכך – כושר ייצור בעצמו.

תצוגה והדמיה

אין כמו מראה עיניים. קנו את השיש ממי שיכול להראות לכם אותו בגודל מלא בחדר תצוגה ולשלב הדמיות מחשב. אל תסתפקו רק בקטלוגים או בדוגמיות קטנות שלא מבטאות את העוצמה האמיתית של השיש.

לסיכום

שיש למטבח הוא הלב של המטבח, ולכן גם הלב של הבית.
שווה להשקיע מחשבה ולבחור בצורה נכונה את השיש שיתאים לכם גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה פונקציונלית.
חשוב גם להקפיד ממי קונים את השיש. אצלנו בפרביטל אנחנו מציעים לכם מגוון עצום, אותו אנחנו מייצרים בעצמנו ביכולות הייצור המתקדמות בעולם, אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים שלנו, לבקר באולמות התצוגה, לבקש הדמיה ולבחור לעצמכם את השיש המושלם למטבח שלכם.

שיש למטבח

פרביטל מתמחה בייצור משטחי שיש למטבח, גרניט, פורצלן, קוורץ, אבן קיסר ועוד סוגי שיש למטבחים ולמשטחי עבודה.
באולמות התצוגה תוכלו למצוא מגוון רחב של משטחי עבודה, מעובי המשטח (מ-1 ס"מ ועד משטחים מעובים בגימורים שונים) ועד כיור אבן מובנה בהתאמה אישית מושלמת לאפיון הלקוח: עומק, גודל, מיקום ברז, טוחן אשפה מגשים ועוד.
צפו במגוון תמונות של מגוון סוגי משטחים למטבח שביצענו ?
אהבת את משטחי המטבח שלנו?
השאר פרטים ונתאים יחד את משטח המטבח הבא שלך:

  שיש לאי במטבח

  המילה אי זורקת אותנו למחוזות החופש והנופש, משהו אקזוטי שישאיר בנו תחושה של עוד מכל הטוב הזה. אולי זו הסיבה שהאלמנט הנחשק, סמל לאנינות טעם, סטייל ושיק והקבוע של כל מעצב מדופלם, נקרא גם הוא אי. אי למטבח.

  בין אם הוא במראה כפרי מעץ, תעשייתי מנירוסטה או התגלמות ההוד והפאר עשוי שיש: אי למטבח הוא סמל סטטוס עם אמירה חד משמעית- זהו מטבח פעיל, פונקציונלי שבעליו בעלי טעם טוב.

   

  6 טיפים איך לבחור שיש למטבח

   

  לוקיישן

  שלב סופר קריטי הוא בחירת מיקום השיש והאלמנטים במטבח על מנת שכשתפנו אל קבלן השיש, יהיו לכם מידות מדויקות ומיקומים בהם יהיה צורך בחיתוך השיש. שמרו על לוחות שלמים בקווים ישרים והמעיטו בחיתוכים. ככל שכמות החיתוכים תהיה נמוכה יותר, כך תקטינו את הסיכוי שהוא יתפרק עם הזמן.

  סוג ושימוש

  בחרו את סוג המשטח לא רק על פי הנראות שלו אלא גם על פי אופן השימוש שלכם בשיש למטבח והתאימו אותו לצרכים שלכם. אם אתם מבלים זמן רב בהכנות ובבישולים, כדי שתבחרו שיש מחומרי גלם חזקים שאינם סופגים כתמים וקל לשמר אותם כמו הגרניט פורצלן. או הקוורץ משטחי הקוורץ מיוצרים מ-93% קוורץ טבעי, אשר יוצר תרכובת למשטח קשה וגמיש בצורה יוצאת דופן.

  גודל מספר משתתפים

  התאימו את גודל השיש למטבח ולכמות המשתמשים בו. אנחנו בפרביטל ממליצים על הוספת משטח עבודה בצורת אי המאפשר גם ישיבה וגם מגדיל את אזור העבודה ועל הדרך מחבר את כל הצוות, המבשלים והסועדים בנוחות ובחברותא.

  תקציב

  התאמת השיש למטבח לתקציב שלכם היא קריטית על מנת שהחזון שיצא לפועל. עשו חישוב של גודל השיש, כולל אי במידה והוא בתכנון כפול עלות למטר מרובע של השיש הנמצא על הכוונת שלכם. אם אתם פוזלים מכל הסיבות הנכונות לעבר אבן שיש טבעית וגודל השיש שלכם הוא 10 מטר למשל לפני אי, אתם עומדים בפני הוצאה גדולה. אבן שיש טבעית היא מרהיבה ביופייה, המראה האלגנטי והעוצמתי שלה הוא ללא ספק יוניק, אך יחד עם זאת היא נחשבת ליקרה מאוד. אם המטבח שלכם קטן הפרשי המחיר עלולים להיות נסבלים.

  אחריות

  סופר קריטי לעבוד עם חברה אמינה, המספקת התקנה מקצועית ואחריות על תקינות המשטחים בעת ההובלה ולאחר ההתקנה. וודאו שאכן כך הדבר. עבדו עם חברות מובילות בשוק. זו השקעה שתחסוך מכם הרבה בטווח הרחוק.

  מיקום

  ההבדל בין פנים לחוץ הוא בהחלט משמעותי ולפיכך הבחירה בחומרי גלם שונים היא פשוט מתבקשת וחיונית כל כך. אבן גרניט חזקה ועמידה ולכן מומלצת למטבחי חוץ. היא מתמודדת יופי עם שמש וגשם. אינה מחליפה צבע בחשיפה לשמש ובעלת כושר ספיגה נמוך, כלומר אינה סופגת נוזלים. אבן חברון זוהי אבן גיר טבעית הנחשבת לאוורירית יחסית. משום כך היא סובלת מנטייה מוגזמת לספוג נוזלים ולהבליט כתמים, להצהיב, להישרט ואף להיסדק ולהישבר תוך זמן קצר יחסית. לא מתאימה שמש כמשטח עבודה בחוץ.

  מקווים שהצלחנו לארגן לכם קצת את המחשבות. צריכים עוד קצת סדר? פרביטל מזמינה אתכם להתייעץ עם מיטב אנשי המקצוע לבחירת השיש שלכם

   

  ברוכים הבאים לעולם הזוהר של איי מטבח משיש

  אם העיצוב שלכם הוא יוקרתי, מודרני, דרמטי, אלגנטי, לא מן הנמנע שהמטבח שלכם יהיה בעליו הגאים של אי למטבח, כזה העומד במרכז החלל בלי להתנצל ותופס את כל הפוקוס. אין לכם מנוס מלשקול היטב את האפשרות הכמעט מתבקשת מאליה. את האי האקזוטי שלכם תבחרו לעצב בשיש לאי שלכם.

  שיש לאי מגלם בתוכו עולם שבו עיצוב עילית פוגש פונקציונליות. אין שילוב טוב מזה- יופי ואופי. יפה וחכם. השיש תמיד ידע להיות גם וגם. אי שיש עומד כחלק מרכזי אייקוני שלא רק משמש כמוקד המטבח שלך אלא גם מוסיף אמירה דרמטית ושיקית המושלמת לכל חובב קולינריה עם נטייה ברורה וקשה לסטייל.

   

  מגוון הוא התבלין של החיים- אפשרויות צבע ועיצוב בשיש

  השיש הוא זיקית בעולם עיצוב הפנים. זמין במגוון גוונים החל מהלבנים והקרמים הטהורים ביותר, ירוקים מושכים, שחורים קסומים ודרמטיים וכחולים מהפנטים ועד לגוונים ורודים וזהובים תוססים, צבע לכל טעם וסגנון. בין אם אתם מעוניינים בדפוס ורידים נועז שיהפוך את האי שלך ליצירת אמנות מדהימה או מעדיפים מראה עדין ואחיד לאסתטיקה מינימליסטית יותר, כל האפשרויות עומדות בפניכם.

  כמו כן השיש מאפשר התאמה אישית ברמה גבוהה – ניתן לעצב אותו כמלבן מלוטש, אליפסה אלגנטית, או אפילו צורה אבסטרקטית ייחודית, האפשרויות הן אינסופיות עם שיש. וזכרו- גם כשהבחירה קשה, התוצאה תמיד תהיה מרהיבה כשמדובר בשיש לאי למטבח.

   

  שיש VS עץ- לחשוף את הלוקסוס

  בעוד שלאיי עץ יש קסם כפרי משלהם, יש משהו בשיש שזועק יוקרה. המשטח החלק והמבריק של שיש, בשילוב עם דפוסי הצבע העשירים שלו, יכולים להפוך את המטבח שלך מפשוט ליוצא דופן. השיש לא רק מציע משיכה נצחית שמתעלה מעל הטרנדים הנוכחיים, אלא שהוא גם מספק עמידות מעולה, ומשטח קל לניקוי המושלם עבור סביבת מטבח שוקקת.

  לעומת זאת, העץ, שגם הוא ניחן ביופי טבעי מרהיב היודע לעטוף את הבית בחמימות, עלול להתעוות עם הזמן עקב חשיפה ללחות וחום והוא דורש באופן חד משמעי תחזוקה רבה יותר על מנת לשמור על יופיו המקורי.

   

  לחיות את היתרונות- אי למטבח משיש

  אי למטבח משיש הוא יותר מסתם תוספת יפה למטבח שלך. האי מגדיל את שטחי העבודה של המטבח באופן משמעותי ובאותה מידה יעיל. ניתן להתאגד סביבו לארוחה משותפת, ממש תוך כדי שהארוחה מתבשלת. הוא מייצר זרימה נעימה וקלילה, לרוב יעוצב עם שטחי אחסון נוחים ונגישים תוך שמירה על סדר ואסתטיקה.

  נורה מרשימה התלויה מעליו תחזק את המומנטום של האלמנט. בנוסף, במקרה של שיש לאי במטבח הטמפרטורה הקרירה שלו הופכת אותו לאידיאלי למשימות אפייה כמו רידוד בצק או הכנת מאפים. שלבו את כל היתרונות הפרקטיים הללו עם היופי הרב והתחושה היוקרתית של השיש, וקיבלתם מטבח שמשדר גם קלאס וגם פונקציונליות.

   

  עומק שיש מטבח – סטנדרט

  מדידה אופיינית– עומק שיש למטבח סטנדרטי יעמוד בדרך כלל על 61 עד 63.5 ס"מ. מדידה זו כאמור, היא מהקיר ועד לקצה הקדמי של השיש. עומק זה נועד להתאים בנוחות למכשירי מטבח בגודל סטנדרטי, כגון כיריים ומדחי כלים, ולספק מרחב עבודה מתאים למשימות מטבח טיפוסיות. זה גם מתיישר היטב עם מידות ארונות סטנדרטיים, מה שמבטיח מראה מגובש ופריסה פונקציונלית.

   

  וריאציות בעומק שיש מטבח

  1. משטחים צרים– עומקם פחות מהעומק הסטנדרטי של 61 ס"מ, אלו משמשים לעתים קרובות במטבחונים קטנים או באזורים שבהם המקום מוגבל. מחד הם מציעים למטבח גישה פתוחה יותר ושמירה על גודל החלל, מאידך מציעים פחות שטחי עבודה וייתכן שלא יכילו מכשירים גדולים יותר בנוחות.
  2. משטחי עומק מורחבים– משטים אלו חורגים מעבר ל 63.5 ס"מ של העומק הסטנדרטי ומשמשים כאשר יש צורך בשטח עבודה נוסף או על מנת להכיל מכשירים גדולים יותר. הם שימושיים גם במטבחים שבהם השיש משמש כפינת אוכל או בר ולבשלנים בעלי חיבה מיוחדת למטבח המבקשים נוחות שימושית.
  3. עומקים מותאמים אישית– במקרים מסוימים, משטחים מותאמים בהתאמה אישית לעומקים ספציפיים כדי להתאים לפריסות מטבח ייחודיות או לצרכי משתמש ספציפיים, כגון התאמה למכשיר מובנה או למטרות נגישות.

   

  שימושים לעומקים שונים

  עומק סטנדרטי– אידיאלי עבור רוב משימות הבישול והכנת האוכל. הוא מספק מספיק מקום למכשירי חשמל סטנדרטיים ומרחב עבודה מספיק מבלי לתפוס יותר מדי מקום במטבח.

  עומק צר- מתאים למטבחים קטנים, מטבחונים משרדיים, או כמקום נוסף למשטח במטבחים גדולים יותר. הם יכולים לשמש גם עבור אזורים ספציפיים כמו תחנות קפה או בחללי עזר.

  עומק מורחב– נהדר עבור אזורי אפייה בהם יש צורך ביותר מקום לרידוד בצק או למטבחים בהם השיש משמש גם כשולחן אוכל (אי), למפגשים חברתיים או כסביבת עבודה.

   

  לסיכום-  הפאר של איי המטבח השיש

  כשנכנסים למטבח הכולל אי שיש, אי אפשר שלא לשים לב ליופי הטבעי ולאלגנטיות שהשיש מעניק. זה הופך ליותר מסתם חלל מטבח – זה הצהרה אופנתית, ביטוי לטעם המעודן שלכם. השקעה באי למטבח משיש אינה רק שדרוג המטבח, אלא אימוץ אורח חיים של יוקרה, איכות וסגנון בלתי מתפשר.

  בין אם אתם טבחים ביתיים שאוהבים לארח או הורים עסוקים המחפשים סביבת מטבח פונקציונלית אך אופנתית, שיש לאי הוא שילוב מושלם של אופנה ותפקוד, והופך את המטבח שלכם לחלל יוקרתי ומזמין שבו תוכלו לחלום ולייצר זיכרונות מתוקים.