שיש

אבן גיר בשילוב מינרלים, סלעי משקע.
השיש הינה אבן יוקרתית בעלת חשיבות היסטורית, החל מבניית הקוליסאום מאבן טרוורטין, ועד לפיסול על ידי מיכאלנג'לנו במאה ה-16, ומחפה את המבנים החשובים בעולם.
לרוב בעלת מרקם חלק, עם או ללא גידים. מגוון הצבעים מתחיל מלבן מוחלט ועד לשחור מוחלט.
את חומרי הגלם הטבעי מייבאת פרביטל באופן עצמאי מכל רחבי תבל והם נבחרים בהקפדה יתרה.
בארץ השימוש בשיש טבעי מיועד לריצופים, חדרי אמבט, חיפוי קמין וכו'.
כיום החומר נכנס גם לשימוש כמשטחי עבודה למטבח, באמצעות שימוש נכון באבן בשילוב טכנולוגיות מתקדמות ניתן להנות ממשטח שיש מרהיב גם במטבח.
החומר מתאים לשימוש פנים וחוץ כאחד.

סוגי שיש מגוונים לכל עיצוב

ניווט בין סוגי השיש השונים יכול להיות מרתק. כל סוג של שיש מביא עימו פלטת צבעים ודוגמאות ייחודיות ומובהקות, ומציע אינספור אפשרויות עיצוב. משיש קאררה הקלאסי, הידוע ברקע הלבן וורידיו האפורים, ועד לקלקטה המפואר בעל הווריד הנועז והמראה היוקרתי והמלכותי שלו, הקולקציה שלנו מבטיחה התאמה לכל סגנון וחזון.

 

אלמנט השיש

השיש, זה כבר ברור, אינו רק חומר. שיש זו הצהרה, אלמנט חובק ודומיננטי בחלל. בין אם נעשה בו שימוש במשטח מלוטש במטבח, בחדר אמבטיה מפואר, בחיפוי נוי לקיר או ברצפה מרשימה, השיש משתלב בצורה חלקה ופונקציונליות עם יכולת אסתטית חסרת מתחרים. זו לא רק אבן ובטח שלא סתם אבן. זהו ביטוי לאומנות הטבע, המאפשר יצירת חללים שהם אמירה של טעם וסגנון.

 

חציבת שיש

חציבת שיש היא תהליך קפדני ומורכב. הפקת שיש מהאדמה ליישומים שונים בבנייה ובעיצוב הוא שילוב של מסורת, טכנולוגיה ועבודה מיומנת. השיש מופק בגושים גדולים אשר לאחר מכן מעובדים ללוחות או אריחים, מלוטשים שישמשו בהמשך הדרך לבנייה או למטרות דקורטיביות. תהליך החציבה כולל תכנון קפדני כדי להבטיח נזק מינימלי לסביבה ולמערכת האקולוגית שמסביב.

 

העלויות הכרוכות בשיש

תמחור השיש יכול להשתנות מאוד ומושפע מגורמים כמו סוג השיש, מקורו ומורכבות תהליך החציבה. העלויות מושפעות גם מהגודל, העובי והגימור של לוחות השיש או האריחים. בנוסף יש לקחת בחשבון את ההובלה, ההתקנה והתחזוקה של שיש התורמים גם הם לעלויות הכוללות.

 

מאפייני השיש

 

רגישות לשריטות

היות וישנם סוגים שונים ומגוונים של שיש בהתאם לסוג השיש נקבע האם הוא רגיש יותר או פחות לשריטות, מומלץ להשתמש בקרש חיתוך ולא לחתוך ישירות על פני השטח ולהימנע מהנחה ברוטלית של חפצים כהים.

רמת ספיגה שונה

לאבן יכולות ספיגה משתנות בהתאם לגוון ולצפיפות שלה, המשפיעות על האינטראקציה שלהם עם נוזלים וחומרים פוטנציאליים להכתמת המשטח. אם נשפך לכם נוזל על משטח השיש, רצוי לנגב מיד באמצעות מטלית רכה. סוגים שונים של שיש מציגים שיעורי ספיגה שונים, יש להתאים את סוג השיש לשימוש שלו.

רגישות כימית

השיש רגיש לחומצות וחומרים גורמי כתמים כמו שמן, כורכום, חלודה, יין, עגבניות וכו'. לכן, רצוי להשתמש בפריטים כאלה מעל כיור או מגש ולא במגע ישיר עם משטח השיש.

 

שימוש ותחזוקה

  • ניקוי– יש לנקות את משטחי השיש עם מוצרים ספציפיים שאינם חומציים או פשוט עם מי סבון.
  • חיתוך– להשתמש תמיד בקרש חיתוך כדי למנוע חתכים ישירים על משטח השיש.
  • חשיפה לחום– חשוב לא להניח פריטים חמים מאד, כמו פלטה לשבת או תבנית שיצאה מהתנור, ישירות על משטח השיש שכן חשיפה ממושכת לחום גבוה עלולה לסדוק את האבן.
  • ניקוי שגרתי– בניקוי שוטף יש לנגב בעדינות את השיש במטלית רכה בעזרת מים פושרים וסבון כלים, לאחר מכן יש לנגב במטלית לחה ובמגבת יבשה.

 

הטמעת שיש בחלל

השיש יודע להשתלב בצורה חלקה בחללים שונים בתוך הבית. ממשטחי מטבח, חדרי אמבטיה מפוארים, ועד ריצוף מתוחכם, המשלב פונקציונליות עם משיכה אסתטית.  סוגי שיש שונים מאפשרים יצירת חללים שונים שהם השתקפות של טעם וסגנון.

 

השיש של פרביטל

פרביטל איננה רק ספקית שיש. אצלינו לא מתפשרים על איכות ואוסף השיש שלנו נבחר בקפידה תוך שמירה על סטנדרטים מחמירים של איכות ומראה. אנו מבינים את הניואנסים של סוגי השיש השונים ומלווים אתכם דרך אוסף נרחב עד למציאת פלטת השיש שתהדהד את הטעם והרצון שלכם.

המחויבות שלנו לאיכות נמתחת הרבה מעבר לאספקת השיש. אנו מבטיחים שכל לוח יהיה בעל מבנה וגימור מדויקים, ידגישו את היופי הטבעי ואיכותו הגבוהה שגם תשמור על אורך חייו. מהבחירה הראשונית ועד להתקנה הסופית, הצוות שלנו מחויב למימוש החזון שלכם בשלמותו.