50 גוונים של שיש אפור – מה שחשוב לדעת לפני שבוחרים בשיש אפור למטבח

אפור- קלסיקה מונוכרומטית השוכנת בין שני ניגודים- הצבע השחור והצבע הלבן בספקטרום הצבעים. האפור מתאר גוון ניטרלי שאינו מוביל לאף צבע בולט או חזק במיוחד. הצבע האפור מגוון ויכול לבוא לידי ביטוי בגוונים שונים של עצמו, מאפור בהיר כמעט לבן ועד אפור כהה ועמום.

בזכות נטייתו הניטרלית הוא מתאים מאוד לשימוש במגוון רחב של תחומים, בכללם עיצוב פנים, אדריכלות, אופנה ועוד. הוא נפוץ במיוחד בעיצוב הפנים, כגון בחומרי הבניה, רהיטים, משטחי עבודה וקירות. האפור יודע להעניק מראה מודרני, יוקרתי וקלאסי בו זמנית ונחשב לבחירה פופולרית בעיצוב היום-יום. עוד נקודה מעניינת לגבי הצבע האפור היא שהוא יודע להתערבב עם צבעים נוספים ולהכניס לתוכו גוון נוסף מבלי לאבד את אפרוריותו. למשל הכניסו לתוכו גווני כחול או חום, ויצרתם לעצמכם גוונים שונים של אפור כגון אפור כחול אפרפר או אפור חום.

מטבח אפור נקודות למחשבה

משטח גרניט בגימור מטאחד התחומים הפופולריים בהם מתמחה האפור כיום הוא תחום עיצוב הפנים בכלל והמטבח בפרט. הוא מביא עימו את הניטרליות של אחיו- הלבן והשחור ויחד עם זאת יודע להכניס צבע ואופי למטבח. בעולם בו הסגנון המודרני בנסיקה, מטבחים אפורים מבוקשים כמו משהו קר בלב מדבר. שיש אפור למטבח הוא אחד האביזרים הבולטים ביותר בעיצוב המטבח המודרני.

לפני שאתם רצים לרכוש שיש אפור למטבח, קחו בחשבון את 5 הנקודות הבאות-

סוג השיש

ישנם סוגים שונים של שיש, שיש טבעי ושיש קיסר, גרניט פורצלן, קרמיקה חשוב להכיר את התכונות והיתרונות של כל סוג, ולבחור את המתאים ביותר לצרכים שלכם.

צבע וגוון

השיש אפור מגוון מאוד, ישנם גוונים שונים ואינסופיים של אפור – מאפור בהיר וניטרלי עד לאפור כהה ועשיר. כשמחליטים על שיש אפור למטבח, חשוב לבחון את הגוון שיתאים לעיצוב הכללי של המטבח ולצבעי הרהיטים והקירות.

תחזוקה

מומלץ לבחון את דרישות התחזוקה של השיש האפור. יתרונות השיש כוללים עמידות גבוהה נגד שטחים ופגיעות, אך עלולים להיות דרישות מסוימות כמו טיפוח ואחזקה סדירים על מנת לשמור על מראה השיש ועל חוזקו.

תקציב

מגוון המחירים עבור חומרי הבניה, בתוכם גם סוגי השיש האפור, משתנים בהתאם לסוג השיש, הטקסטורה והגימור. התחשבו בתקציב שלכם ולבחנו את האפשרויות הכלכליות שלכם כאשר אתם משווים בין אפשרויות השיש האפור. ישנם סוגים שונים של שיש אפור עם מגוון מחירים, כך שיש למצוא את האפשרות המתאימה ביותר לתקציב שלכם.

עמידות

שיש טבעי וחבריו- הגרניט פורצלן ושיש קיסר הינם חומרי גלם עמידים ומותאמים לשימוש כמשטחי עבודה. הם עמידים, מי יותר מי פחות, בפני לכלוך, חום וקור ובפני שריטות וכתמים. ובכל זאת, על מנת למזער נזקים יומיומיים ולהבטיח עמידותו לטווח הארוך, מומלץ לדייק את סוג השיש לאופן השימוש בו.

עיצוב

כאמור השיש האפור מעניק מראה מודרני ומלא אלגנטיות למטבח. זהו צבע פופולרי בעיצוב הפנים, שמספק מראה יוקרתי ומרשים. כמו כן, השיש האפור יכול להתאים לסגנונות עיצוב שונים, מהקלאסי והאירופי עד למודרני ויודע להשתלב גם עם אביזרים בצבעים נועזים מבלי לפגום במראה. השיש האפור יודע להשתלב היטב עם מטבח לבן ולהוסיף לו נגיעת צבע ומעט דרמטיות ויחד עם זאת לשמור על מראה סולידי ועדין.

מטבח אפור למי זה מתאים

אחרי כל מה שנאמר כאן, לא קשה לנחש שהמטבח האפור יבוא טוב לאוהבי הז'אנר המודרני, המעודכן והעכשווי. האפור בכללותו הוא צבע סולידי, אלגנטי ולא פומפוזי. לעומת הלבן החגיגי והרומנטי, השחור הקודר והדרמטי, האפור הוא פשוטו כמשמעו- שילוב של השניים. הוא מביא עימו את האלגנטיות והעדינות של הלבן ומכניס מעט דרמה מהשחור.

הוא מאוד מאוזן ויחד עם זאת מכניס עניין לחלל. הוא אהוב מאוד בעיצוב המודרני המינימליסטי אך יודע להשתלב גם במטבח האפור הכפרי כשהוא מאובזר ומקושט בחומרי גלם טבעיים כמו עץ ונירוסטה. מכל הסיבות הללו- המטבח האפור או משטח שיש אפור למטבח הוא בחירה מנצחת.

משטח דלפק

אילו גוונים של אפור קיימים במשטחי השיש השונים?

טוב, זה כמובן קצת מאתגר לתאר במילים גוונים וסוגים של צבעים (אנחנו ננסה בכל זאת) אך חשוב לנו לשבור את הסטיגמה כאילו אפור שווה משעמם. אם אתם חושבים על משטח אפור חלק בלי אופי, "אפור יבש" אז זה ממש לא המצב.

המשטחים האפורים משלבים גם טקסטורות, דוגמאות ואופי שלם בתוך כל האפור הזה. אז כשאנחנו מדברים על שיש אפור למטבח, זה בעצם עולם ומלואו.

ננסה להכיל את הגוונים והטוויסטים השונים של האפור.

בהירות גוון האפור – מאפור כהה שנושק לשחור, ועד אפור בהיר שבמבט ראשון מתבלבלים בינו לבים לבן, המנעד הוא אינסופי. כל גוון מביא את האופי המיוחד שלו, ואפשר להתאים אותו לחלל ולשאר העיצוב.

אחידות הגוון – ניתן לשלב כמה גוונים של אפור, בין אם באריחים אחידים שונים ובין אם בדוגמה המשלבת גוונים או לשמור על משטח בצבע אפור אחד, המשחק בגוונים השונים נותן אפשרויות עיצוב רבות.

דוגמאות – אפור עם עורקי צבע, אפור עם נצנצים, אפור עם "עין" אפור בדוגמת עץ. אמרנו לכם שאפור זה ממש לא אפור…

טקסטורות – חשוב לזכור כי המשטחים הם לא "לראותם בלבד" אלא גם להרגיש, לגעת ולעבוד עליהם במקרים מסוימים, לכן, גם הטקסטורה והגימור, מט או מבריק, מחוספס או חלק – משפיעה על סוג האפור שלנו.

לאיזה סוגי שיש מתאים הצבע האפור

הצבע האפור מתאים על פי רוב למשטחי העבודה או החיפויים (או בפי העם – שיש, גם אם לא מדובר בשיש על פי ההגדרה) הסינטטיים, אלא המוכנים מעשה ידי אדם ולא נחצבים ישירות מהטבע.

הסיבה היא שבמשטחים אלה יש לנו שליטה הרבה ותר טובה על הגוון, הטקסטורה והמראה הכללי. ומכיוון ששימוש בשיש אפור למטבח היא בחירה עם אמירה עיצובית מובהקת, אנחנו רוצים להצליח להתאים את המראה בצורה מדויקת כמה שיותר.

מטבח לבן בשילוב עץ ומשטח קוורץ לבן

למה לבחור דווקא באפור

הבחירה בשיש אפור למטבח, או כחיפוי קיר או בכל חלל אחר בבית מאפשרת לתת אופי מאד מסוים לחלל, בין אם רוצים ליצור חלל רגוע עם מעט גירויים, או שרוצים לתת מקום דווקא לאלמנטים האחרים המופיעים בחלל.

שיש אפור יכול להשתלב נהדר גם במטבח לבן, גם במטבח שחור, ואפילו במטבח מלא צבע. הבחירה בשיש אפור לא רק שיכולה להתאים לכל סיטואציה, היא יכולה לאפשר לנו לעשות שינוי בלי להזדקק להחלפת השיש.

לסיכום

אם אתם מתכננים מטבח ועדיין מתלבטים, יכול להיות ששי אפור מטבח הוא הפתרון בשבילכם. המומחים שלנו בפרביטל כאן לענות על כל שאלה וישמחו לסייע בבחירת המוצר המתאים ביותר לצרכים שלך.