עיצוב וסטייל מעולם אחר: 5 דרכים להשתמש במשטחי שיש בבית

כל זה החל להשתנות בשנים האחרונות כשאנחנו רואים התחדשות של משטחי שיש בעיצוב פנים. בשלבים הראשוניים, ניתן היה להבחין שהשיש התחיל לחזור באופנות קטנות שכללו עיצובים ספציפיים בבית, אבל עכשיו אנחנו מתחילים לראות שיש המקיף חדרים שלמים ותוכניות רצפה כשאנשים מגלים מחדש את הצבע והמרקם שלו.

אז אילו שימושים ניתן לעשות עם שיש למטבח? באיזה צבע וסגנון כדאי להשתמש כאשר רוצים לבצע ריצוף שיש לאמבטיה? והאם אבן קוורץ מתאימה לכל סוגי הבתים והחללים? כדי לענות על השאלות הללו, הכנו לכם מדריך מקיף המחולק על פי אזורים וחללים שונים בביתנו.

1. שיש למטבח

המטבח באופן כללי מאוד מתאים לאבן השיש וזאת מפני שישנה פלטפורמה המספקת מקום להבליט את האבן. בנוסף, מעבר למשטחים עצמם בקרבת הכיור, השיש מתאים לאי המטבח או לכל משטח עבודה אחר. שניהם משטחים פשוטים ושטוחים המשמשים כמוקדי החדר וגדולים מספיק כדי להציג לראווה את השיש המופלא.

במידה ובמטבח שלכם יש אי, ניתן להשתמש בשיש גם כחומר בנייה על קירות האי ולא רק על המשטח שלו. זה מאפשר לו לתפקד כ- "”backsplash משני, כלומר עיצוב משני שמוסיף לאווירת השיש הכללית.

המטרה העיקרית של “backsplash” היא לספק אפקט חזותי למיקוד העין בעת הכניסה לחדר חדש. שימוש בסוג זה בשיש מייצר השפעה רבה על הרקע של החדר והאווירה העיצובית הכללית שלו. מעבר לכך, הוא מייצר מראה יוקרתי ונקי.

2. שיש בחדר האמבטיה

ניתן להשתמש בשיש במספר מקומות שונים כגון דלפק הכיור, שירותים, קירות, אמבטיות ואפילו רצפות. שימוש נכון ומדויק עם שיש לאמבטיה מייצר מגע ייחודי היכול להאריך ולהאיר כל חדר אמבטיה "רדום". מעבר לכך שמדובר על אבן מדהימה המעניקה רבות בפן העיצובי של חדר האמבטיה שלכם, השיש נהדר מכיוון שניתן לנקות אותו בקלות.

לדוגמא, הרבה רצפות (בין אם במטבח ובין אם באמבטיה) אינן יעילות בפני נוזלים ועלולות לספוג כתמים לאורך השנים. בניגוד לכך, השיש הוא אבן איכותית ואידיאלית במיוחד לריצוף. מדובר על חומר שאינו נקבובי מידי, מה שאומר שהוא יכול לעבוד גם בסביבת מטבח וגם בחדר אמבטיה מבלי לספוג נוזלים או לקבל כתמים.

3. רהיטים משיש

הרהיטים שיש לכם בבית הם ייצוג מדויק של האישיות שלכם. לכן, אתם רוצים לבחור את הרהיטים שלכם בחוכמה. רהיטי שיש משדרים כוח, יופי ואלגנטיות. ההיבט הגדול של ריהוט שיש הוא שהוא משתלב היטב עם המון פריטים.

לצורך העניין, החלטתם שאתם רוצים לייחד את הסלון שלכם מבחינה עיצובית? שולחן קפה משיש היא דרך בטוחה ליצור מראה משולב שכולל המון אלגנטיות, תחכום ו"לוק" נקי. שולחן הקפה הוא בעל משטח גדול (יחסית) ולכן שילוב של אבן השיש יכולה להוסיף המון ולהשתלב נהדר עם אלמנטים ורהיטים אחרים.

4. מדרגות משיש

מדרגות שיש אינן נפוצות בבית מכיוון שהן נחשבות ככבדות במיוחד. עם זאת, בשילוב עם עץ, מדרגות שיש עושות את ההבדל העיצובי ובגדול. ריצוף וחיפוי שיש עבור המדרגות בבית מוסיף אלמנט של אלגנטיות אך עם זאת מדובר על חומר עמיד במיוחד. שילוב חומרים כגון עץ ו / או פלדה יעניקו לכם בדיוק את המראה האלגנטי שאתם מחפשים לביתכם ויגרמו לכל הפן העיצובי לקבל משמעות אחרת לגמרי.

5. קירות משיש

בדיוק כמו מדרגות שיש המספקות מראה אלגנטי ויוקרתי בבית, גם השימוש בשיש בתור קירות מעניק נפח אחר לחלל החדר – במיוחד כאשר משלבים אלמנטים כגון עץ או פלדה. תחושת החיבור האותנטי של חומר העץ בשילוב עם תחושת השיש המפוארת והמבריקה יוצרים את השילוב המושלם בכל חלל.

במידה ויש לכם חלל יחסית ריק, או בניגוד לכך עמוס יתר על המידה, שימוש נכון בבניית קירות משיש יוכלו לספק לכם את המראה המושלם.
במידה והחלטתם שאתם מעוניינים בסגנון "קליל" יותר, תמיד תוכלו להשתמש באבן קוורץ. הקוורץ הוא אחד המשטחים הקלים ביותר לניקוי, כמו גם אחד ממשטחי השיש ההיגייניים ביותר שתוכלו לבחור. קוורץ מכיל מיקרו באן המובנה בתוכו המגן על פני השטח מפני חיידקים. נוסף על כך, אבן זאת היא בעלת איטום מושלם.
מלבד האופן שבה ניתן לנקות את האבן, קל לתחזק אותה גם כן. כל עוד אתם שומרים על הניקיון המינימלי, לא אמורות להיות לכם בעיות כמו בלאי טבעי. בנוסף, החומר עמיד בפני מזג אוויר ולכן זו בחירה מצוינת למטבחי חוץ.

אנו בחברת "פרביטל" מזמינים אתכם להציץ בקטלוג החדש שלנו שכולל מאות סוגים שונים של שיש ואבן קוורץ. אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לסייע לכם בכל שלב.