משטח קוורץ למטבח לעומת משטח שיש: 4 קריטריונים חשובים

מטבחים וחדרי אמבטיה הם שני החדרים היקרים ביותר לשיפוץ בבית, ולכן שקלול המחיר הכולל עם התכונות החשובות ביותר עבורך יכול לעזור לך לבחור. רק כדי שתוכלו להיות בטוחים לבחור את המשטח המתאים לחלל שלכם, הנה ארבעה גורמים שיש לקחת בחשבון כאשר משווים את התכונות והעלויות של משטח קוורץ לעומת משטח שיש.

1. חומר

קוורץ - תוצר מעשה ידי אדם, מהונדס מאבן טבעית הממוזגת עם שרף פולימרי - גדל בפופולריות בגלל יופיו ועמידותו.
מצד שני, שיש קלאסי - אבן גיר טבעית מטומפורמטית או סלע דולומיט - ממשיך להיות רצוי ביותר ומגיע ממספר מדינות ברחבי העולם.

2. מחיר

קוורץ הוא פחות יקר משיש, ומחירו נע בין 150-350 ש"ח למ"ר, ואילו השיש יכול לנוע בין 200-500 ש"ח למ"ר.
אמנם זה לא נשמע כמו הבדל מחירים גדול בין ריצוף גרניט לשיש, אך אם אתם מעוניינים לרצף חלל שלם בביתכם, או מספר חללים העלות הכוללת של משטחי קוורץ עשויה לנוע בין 7,000-19,000 ₪ , אך עלות ריצוף שיש למטר מרובע יכולה לנוע בטווח מחירים של 9,000-29,000 ₪.

3. מראה ויזואלי

אם אתם מעדיפים עקביות, אז קוורץ הוא הימור בטוח. חומר זה (לרוב) אחיד בצבע ובדפוס, כלומר צבע המדגם שתבחרו הוא בדיוק מה שאתם יכולים לצפות לקבל. קוורץ יכול גם לחקות מקרוב את המראה של אבן טבעית ולכן פעמים רבות משתלם יותר לרכוש אבן קוורץ.
מוצר כמו קוורץ מעניק לכם מראה של שיש, ללא תחזוקה. יש גם מספר צבעים לבחירה, כולל צבעים מודגשים כמו אדום וכחול, כך שבין אם אתם אוהבים מראה מודרני או מסורתי, תוכלו למצוא צבע ודוגמה המתאימים לאסתטיקה ולסגנון הספציפי שלכם.

עם זאת, חשוב לציין כי אבן שיש אכן מעניקה תחושה יותר יוקרתית, עיצובית וכמובן שישנם מקרים שניתן להבדיל בין שיש לבין קוורץ. אבן השיש מעניקה יופי קלאסי שמוסיף אלגנטיות ומראה נצחי לכל חדר. אבן טבעית זו בכל צבע שיש והצביעה שלו הם ייחודיים במינם.
אם זה מה שאתם מחפשים, זכרו שתכונה ייחודית ויוקרתית זו של משטחי שיש עשויה להעלות את ערך הבית שלכם. במילים אחרות, ההוצאה הנוספת עשויה להיות שווה עבורכם במידה ותחליטו יום אחד לעבור לבית אחר או פשוט למכור את הנכס שלכם.

4. תחזוקה


אם אין לך זמן לבצע את התחזוקה הדרושה כדי לשמור על אבן טבעית בצורתה ונראותה, אז קוורץ הינה אפשרות בעלת תחזוקה נמוכה יותר. בעלי בתים עסוקים שיש להם ילדים או שאינם רוצים לדאוג לפגוע במשטח שלהם נמשכים לעיתים קרובות למשטחי קוורץ.
הקוורץ הוא מוצר לא נקבובי שאינו דורש איטום או שעווה, וכל מה שהוא דורש זה ניקוי עם מים חמים, סבון וספוג. חומר זה גם עמיד מאוד נגד חתכים, חום ושריטות, והוא כמעט עמיד לחלוטין בפני כתמים.

שיש הוא גם חומר בעל התנגדות יעילה כנגד חום, אך זכרו שהוא יכול להכתים אם משאירים חומרים חומציים על פניו. השיש דורש גם איטום קבוע, לכן עליכם להכניס זאת למחיר הכולל לטווח הארוך.